Red Hat® Certified Architect (RHCA) to Red Hat Certified Engineer (RHCE®), Red Hat Certified Enterprise Microservices Developer (RHCEMD) lub Red Hat Certified JBoss® Developer (RHCJD), który osiągnął najwyższy poziom certyfikacji Red Hat, pomyślnie przechodząc - i utrzymując aktywnymi - pięć dodatkowych certyfikatów wybranych z listy dla administratorów systemu lub dla programistów.

Red Hat daje możliwość zdobycia dwóch różnych certyfikatów Red Hat Certified Architect: 

  • Red Hat Certified Architect in Infrastructure i 
  • Red Hat Certified Architect in Enterprise Applications.

Kandydaci mogą wybrać obie ścieżki lub zdobyć certyfikaty spoza ścieżki RHCA, którą wybrali.

Zestawienie egzaminów pod certyfikację Red Hat Architect (RHCA) dla Red Hat Certified Engineer
(rozważ zalecane poniżej kombinacje certyfikacji):

- Open hybrid cloud program

Otwarta chmura hybrydowa to teraźniejszość i przyszłość obliczeń korporacyjnych. Potrzeba zwinności organizacji, elastyczności i ograniczenia kosztów sprawia, że ta opcja staje się niezbędna. Zdobycie pięciu z poniższych certyfikatów przygotowuje do wprowadzenia organizacji do chmury w sposób, który najlepiej odpowiada jej wymaganiom biznesowym:

- DevOps, containers, and OpenShift program

Kontenery zmieniają sposób opracowywania, testowania i wdrażania aplikacji, a Red Hat® OpenShift Container Platform to sposób, w jaki Red Hat tworzy kontenery. Dla organizacji, które chcą przyspieszyć cykl tworzenia aplikacji, kontenery są naturalnym rozwiązaniem. Jednak tworzenie continuous integration/continuous delivery (CI/CD) wymaga więcej niż tylko kontenerów - wymaga także automatyzacji. DevOps oferuje podejście do automatyzacji, które nie tylko pomaga łączyć starsze aplikacje z nowszymi aplikacjami i infrastrukturą natywną w chmurze, ale robi to poprzez szybkie, iteracyjne dostarczanie usług IT. Program ten obejmuje naukę potrzebną do odniesienia sukcesu w dzisiejszym świecie pełnym aplikacji. Zdobycie czterech (z poniższych) certyfikatów oraz jeszcze jednego z listy dla administratorów systemu może pomóc zmienić sposób, w jaki organizacje dostarczają aplikacje swoim klientom:

- Telco Cloud program

Software-defined Networking (SDN) oraz Network Functions Virtualization (NFV) przekształcają przemysł telekomunikacyjny, zastępując starsze, nieelastyczne rozwiązania sprzętowe elastycznymi rozwiązaniami opartymi na wirtualizacji. Platforma Red Hat OpenStack i inne technologie Red Hat są niezbędnymi elementami budującymi dzisiejszy i przyszły przemysł telekomunikacyjny. Poniższe certyfikaty potwierdzają umiejętności i wiedzę potrzebne dzisiejszym specjalistom IT w branży telekomunikacyjnej:

- Linux mastery program

Niezawodność, skalowalność, wydajność i łatwość zarządzania Red Hat® Enterprise Linux® - to cechy, które kojarzą się z technologią Red Hat. Aby głęboko sięgnąć i skupić się wyłącznie na Linuksie, wybierz pięć z tych certyfikatów:

 

Zestawienie egzaminów pod certyfikację Red Hat Architect (RHCA)  dla Red Hat Certified Architect in Enterprise Applications  
(rozważ zalecane poniżej kombinacje certyfikacji):

Zalecane jest (nie wymagane), by każdy RHCA in Enterprise Application posiadał certyfikaty: 

Rekomendowane kombinacje do wyżej wymienionych:

- Application acceleration and integration

Dzisiejsze aplikacje dla przedsiębiorstw muszą nadążać za wymaganiami biznesowymi, które zmieniają się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Zdobycie trzech z tych certyfikatów pomoże przyspieszyć cykl programowania oraz tempo integracji i wdrażania nowych aplikacji i funkcjonalności:

- Application automation

Kiedy wszystko musi się wydarzyć zarówno szybciej, jak i bardziej niezawodnie, automatyzacja jest kluczem. Zdobycie tych certyfikatów i jeszcze jednego z listy programistów na karcie Umiejętności może pomóc w usprawnieniu sposobu opracowywania aplikacji i zarządzania nimi:

- DevOps, containers, and OpenShift

DevOps polega na przyspieszeniu tempa, w jakim pomysł lub propozycja funkcji trafia w ręce użytkowników aplikacji. Deweloperzy są teraz uprawnieni do decydowania o środowisku, w którym działają ich aplikacje, oraz do tworzenia potoków continuous integration/continuous delivery (CI/CD), które wprowadzają dzisiejsze zmiany w kodzie jutra. Zdobycie tych certyfikatów oraz trzech innych z listy programistów na karcie Umiejętności może pomóc organizacjom w zwiększeniu ich cykli produkcyjnych:

Większość egzaminów dostępna jest również w formie Red Hat Individual Exam 

Niedostępne już do zdawania, ale wciąż liczące się w certyfikacji RHCA są również następujące egzaminy/certyfikaty:

  • EX333 - Red Hat Enterprise Security: Network Services Expertise Exam (Retired)
  • EX413 - Red Hat Certified Specialist in Server Security and Hardening (Retired)
  • EX423 - Directory Services and Authentication Exam (Retired)
  • EX429 - Red Hat Enterprise SELinux Policy Administration Exam (Retired)