Proxmox to potężne i wydajne oprogramowanie typu open source do zarządzania serwerem.

Główne produkty – Proxmox Virtual Environment i Proxmox Mail Gateway – umożliwiają wdrożenie niedrogiej, bezpiecznej i otwartej infrastruktury IT. Dzięki technologii Proxmox otrzymasz kompleksowe, ale łatwe w użyciu rozwiązania programowe.

Ciągłość biznesowa to serce organizacji. Proxmox to również pomoc techniczna i inne usługi wsparcia firmy, aby działała nieprzerwanie, aby zagwarantować efektywny przepływ pracy. Firmy dowolnej wielkości lub branży, a także organizacje non-profit lub sektor edukacyjny korzystają z platform open source firmy Proxmox.

Proxmox, jako firma, została założona przez Martina Maurera i Dietmara Maurera w 2005 roku. Historia firmy Proxmox rozpoczęła się na krótko przed pierwszym wydaniem Proxmox Mail Gateway. W 2008 roku zostało wydane środowisko wirtualne Proxmox w wersji 0.9.

Obecnie Proxmox Server Solutions jest niezależną i dochodową firmą, której jedynymi inwestorami są nasi klienci i osoby wspierające. Każdego dnia spotykamy się, aby słuchać naszych użytkowników, rozwiązywać problemy, a tym samym nadal ulepszać nasze produkty i usługi. Jeśli chcesz pomóc, również zatrudniamy. Siedziba Proxmox znajduje się w Wiedniu w Austrii.

Open-Source Virtualization Platform – Obliczenia, sieć i pamięć masowa w jednym rozwiązaniu (typu open source)

Proxmox VE to kompletna platforma open source do kompleksowej wirtualizacji przedsiębiorstw, która ściśle integruje hiperwizor KVM i kontenery LXC, software-defined storage i funkcje sieciowe na jednej platformie, a także łatwo zarządza klastrami high availability i narzędziami disaster recovery dzięki wbudowanemu interfejsowi zarządzania przez Internet.

Funkcje klasy Enterprise i skupienie się w 100% na oprogramowaniu sprawiają, że Proxmox VE jest idealnym wyborem do wirtualizacji infrastruktury IT, optymalizacji istniejących zasobów i zwiększenia wydajności przy minimalnych kosztach. Możecie z łatwością zwirtualizować nawet najbardziej wymagające obciążenia aplikacji Linux i Windows oraz dynamicznie skalować swoje przetwarzanie i pamięć masową w miarę wzrostu potrzeb, zapewniając możliwość dostosowania do przyszłego rozwoju centrum danych.

Z Proxmox VE łatwo osiągniesz wyższy poziom swojego IT!

Proxmox Mail Gateway – Kompleksowa platforma bezpieczeństwa poczty e-mail (typu open source)

Proxmox Mail Gateway to wiodące rozwiązanie open source zabezpieczające pocztę e-mail, które pomaga chronić serwer pocztowy przed wszystkimi zagrożeniami związanymi z pocztą elektroniczną w momencie ich pojawienia się. Elastyczna architektura w połączeniu z przyjaznym dla użytkownika interfejsem zarządzania opartym na sieci Web pozwala informatykom i firmom z łatwością kontrolować wszystkie przychodzące i wychodzące wiadomości e-mail oraz chronić swoich użytkowników przed spamem, wirusami, phishingiem i trojanami.

Organizacje (dowolnej wielkości) mogą zaplanować i łatwo (w ciągu zaledwie kilku minut) wdrożyć platformę antyspamową i antywirusową. W pełni funkcjonalny serwer proxy poczty jest wdrażany między zaporą a wewnętrznym serwerem poczty i pozwala kontrolować cały ruch pocztowy z jednej platformy. Proxmox pomaga w łatwym utrzymaniu bezpiecznej i profesjonalnej komunikacji e-mailowej, zapewnia ciągłość biznesową i zyskuje dobrą reputację biznesową, a także satysfakcję klientów.

Z Proxmox Mail Gateway przychodzące wiadomości email nie stanowią zagrożenia

Proxmox Backup Server (beta)

Proxmox Backup Server to oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych dla przedsiębiorstw, które tworzy kopie zapasowe i przywraca maszyny wirtualne, kontenery i fizyczne hosty. Oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych klient-serwer, specjalnie zoptymalizowane pod kątem platformy wirtualizacji typu open source Proxmox Virtual Environment, umożliwia bezpieczne tworzenie kopii zapasowych i replikację danych krytycznych firmy.

Proxmox Backup Server obsługuje przyrostowe kopie zapasowe, deduplikację danych, kompresję i uwierzytelnione szyfrowanie. Jako język implementacji, Proxmox wykorzystuje Rust, który gwarantuje bezpieczną, wysokiej jakości bazę kodu oraz wysoką wydajność i niskie zużycie zasobów. Dzięki silnemu szyfrowaniu wykonanemu po stronie klienta, Proxmox Backup Server umożliwia użytkownikom tworzenie kopii zapasowych danych do nie w pełni zaufanych celów.

Centralnie zarządzany stos oprogramowania jest szybko instalowany za pomocą kreatora instalacji znanego z innych produktów Proxmox. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika opartemu na sieci Web i wierszowi poleceń zapewnia łatwe zarządzanie wszystkimi zadaniami tworzenia kopii zapasowych i przywracania. Proxmox Backup Server bezproblemowo integruje się z Proxmox VE – użytkownicy muszą po prostu dodać pamięć masową dla Proxmox Backup Server jako nowy cel backupu do Proxmox VE. 

Proxmox Backup Server (beta) jest publikowany na licencji GNU AGPL, v3 i dostępny jest do testowania na stronie  https://www.proxmox.com/downloads

Forum: https://forum.proxmox.com/threads/proxmox-backup-server-beta.72676/

O rozwiązaniach Proxmox Server Solutions
Proxmox jest dostawcą potężnego, ale łatwego w użyciu oprogramowania serwerowego typu open source. Przedsiębiorstwa niezależnie od wielkości, sektora czy branży wykorzystują stabilne, bezpieczne, skalowalne i otwarte rozwiązania Proxmox do wdrażania wydajnych, elastycznych i uproszczonych infrastruktur IT, minimalizowania całkowitych kosztów posiadania i unikania uzależnienia od dostawcy. Proxmox oferuje również wsparcie handlowe i szkolenia, aby zapewnić ciągłość biznesową swoim klientom. Proxmox Server Solutions GmbH została założona w 2005 roku i ma siedzibę w Wiedniu w Austrii.

Jeżeli interesuje Cię któreś z powyżej przedstawionych rozwiązań, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci je dopasować i wdrożyć.

Napisz na os**@os**.pl bądź zadzwoń na 228619604.

Zapraszamy