Red Hat Certification Exams to egzaminy praktyczne prowadzące do uzyskania tytułu Specjalisty Red Hat. Odbywają się grupowo stacjonarnie w sali szkoleniowej (z udziałem Egzaminatora Red Hat), bądź indywidualnie (bez fizycznego udziału Egzaminatora, za to z Proktorem Red Hat po drugiej stronie ekranu).

Aktualnie dostępne wersje egzaminów znajdziecie w pliku -> Red Hat Certification Exam Objectives by Version (plik pobrany ze strony RedHat.com w dniu 3.01.2024)

Red Hat Individual Exam – Egzaminy indywidualne czyli te z literką „K” po numerze referencyjnym egzaminu, można realizować:

 • w tzw. KIOSKACH – na samodzielnych stanowiskach komputerowych Red Hat (stanowią część oferty OSEC już od marca 2017),
 • jako egzaminy zdalne, z domu lub z biura – Red Hat Remote Exams (od Sierpnia 2020 w ofercie Red Hat/OSEC).

OSEC, jako Red Hat Training Reseller w Polsce, oferuje możliwość ich zakupu i pomaga w procesie realizacji. Samą realizację egzaminów Red Hat w Polsce zapewnia firma EducationCenter. 

Red Hat Individual Exams

KIOSKI – lokalizacje stanowisk kioskowych do Red Hat Individual Exams:

 • Warszawa 1 – EducationCenter (w OSEC) ul. Zeusa 41, 01-497 Warszawa [dojazd
 • Warszawa 2 – EducationCenter (w OSEC) ul. Zeusa 41, 01-497 Warszawa [dojazd
 • Wrocław – EducationCenter (w WenderEDU Business Center), ul. Świętego Józefa 1/3, 50-329 Wrocław [dojazd]
   
 • Katowice – EducationCenter, ul. Żelazna 17C, 40-851 Katowice [dojazd]
 • Kraków – EducationCenter (Klub Grota 2, kampus Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie), ul. Rakowicka 27, 31-510 Kraków [dojazd]
 • Bydgoszcz – Education Center (w Starówka Office – http://www.starowkaoffice.pl/), ul. Długa 16, 85-034 Bydgoszcz.

Red Hat Remote Exams

Każdy z dostępnych egzaminów można zdawać zdalnie z domu/z biura jako REMOTE Exams (patrz – szczegóły na stronie Red Hat).

Sprawdź jak to zrobić:

Osoby, które kupiły indywidualny Egzamin certyfikacyjny Red Hat (bądź mają pulę egzaminów w ramach Subskrypcji szkoleniowej – RHLS) logują się na własne konto edukacyjne na platformie Red Hat (z RHN ID) i wybierają:

 • jedną z dostępnych wersji egzaminu,
 • formę zdawania egzaminu (w KIOSKU bądź REMOTE)
 • pasującą lokalizację (jeśli KIOSK)
 • jeden z dostępnych terminów.

Termin na realizację egzaminu indywidualnego (w Kiosku czy Remote) – to 365 dni od daty przypisania egzaminu do konta Uczestnika na platformie Red Hat.

Aktualnie dostępne do zakupu i zdawania są następujące Red Hat Individual EXAMs:

WARTOŚĆ CERTYFIKATÓW RED HAT

Już od 1999 r. Certyfikaty Red Hat pomagają specjalistom udowadniać swoje umiejętności i zapewniają pracodawcom skuteczną metodę na znalezienie i rozwój wykwalifikowanych specjalistów IT. Egzaminy certyfikacyjne Red Hat są praktyczne (nie są to testy, czy pytania teoretyczne), oferują zatem lepszy wskaźnik do określenia prawdziwych umiejętności, biegłości kandydata w danym obszarze. Kandydaci ubiegający się o certyfikaty Red Hat muszą podczas egzaminu, wykonać rzeczywiste zadania, samodzielnie – bez pomocy, czyli tak jak robią to w pracy.

Dzięki licznym dostępnym na całym świecie lokalizacjom, Red Hat Indywidual Exams pomagają inżynierom IT, programistom i administratorom systemów wykazać się umiejętnościami w licznych technologiach open source obsługiwanych/wspieranych przez firmę Red Hat, w tym w systemie Linux, OpenStack, kontenerach i innych. Administrator systemów certyfikowany przez Red Hat (RHCSA) i Red Certified Certified Engineer (RHCE) należą do najbardziej wymagających i poszukiwanych certyfikatów tego typu.

Teraz i Ty łatwiej uzyskasz, potrzebny certyfikat Red Hat. Zapraszamy do zakupu, zdania egzaminu i uzyskania certyfikatu.

OPIS PROCEDURY ZAKUPU I REALIZACJI EGZAMINU

 • Zapisz się na wybrany przez siebie Egzamin poprzez stronę OSEC (linki do poszczególnych egzaminów powyżej).
  UWAGA – Zarówno do zakupu Indywidualnego Egzaminu Red Hat przez OSEC, jak i do realizacji go – potrzebne będzie Twoje KONTO na redhat.com (RHN ID). Użyjesz go również na platformie Red Hat Individual Exams, musi więc być to ten sam login/username/email.
 • Skontaktuj się z naszym Działem handlowym w celu realizacji zakupu, czyli dokonania płatności:
  – email: os**@os**.pl 
  – tel.: 22 8619604
 • Po otrzymaniu potwierdzenia płatności, OSEC zakupi dla Ciebie w Red Hat dostęp do odpowiedniego Egzaminu Indywidualnego. Odpowiedni produkt/egzamin pojawi się na Twoim Koncie w Red Hat (RHN ID), a Ty otrzymasz maila z potwierdzeniem oraz wszystkie dalsze instrukcje postępowania. Od tego momentu masz 365 dni na realizację egzaminu!
 • Po zalogowaniu się do platformy Red Hat Individual Exams RHIE, na homepage zobaczysz oczekujący Egzamin
  [jeśli nie będzie on tam widoczny, skontaktuj się z nami].
 • Następny krok to Schedule an Exam – wybierz odpowiednie dla siebie miejsce i czas zdawania egzaminu.
  Termin egzaminu – nie będzie wcześniejszy niż za 24h.
  Sprawdź, czy otrzymałeś wiadomość e-mail z potwierdzeniem.
 • W wybranym terminie i miejscu – zapraszamy na Egzamin.
  Zdający egzamin zajmuje miejsce przy stanowisku Red Hat Individual Exam maksymalnie na 10-15 minut przed wybraną godziną egzaminu.
  Procedura samego przygotowania się na stanowisku jest bardzo restrykcyjna. 
  Prosimy o nieignorowanie zaleceń interlokutora (Proctor) z Red Hat!

WAŻNE! 
Łącznie czas trwania procedury [rejestracjii, uzyskania dostępu, przygotowania stanowiska do egzaminu] – wynosić może nawet około 5 dni roboczych od momentu odebrania płatności w OSEC / zakupienia egzaminu w Red Hat.

Cała treść Polityki szkoleń i egzaminów Red Hat dostępna jest TUTAJ

Zapraszamy i życzymy powodzenia na egzaminie!
Zespół OSEC