Jesteś sceptyczny wobec certyfikatów IT?

Certyfikaty Red Hat® są inne. Aby zdobyć certyfikat Red Hat, musisz zdać egzamin praktyczny, w którym konkretne zadania wykonujesz w świecie rzeczywistym z wykorzystaniem technologii Red Hat. Nie jest to na pewno teoria, nie odpowiadasz na pytania dotyczące technologii. Egzaminy sprawdzają i potwierdzają umiejętności i wiedzę specjalistów IT używających produktów Red Hat.

Program certyfikacji Red Hat daje pracodawcom sposób na znalezienie wykwalifikowanych specjalistów. 
Specjalistom technicznym certyfikaty Red Hat, pozwalają udowodnić swoje umiejętności i budować przyszłą karierę.

Aktualnie dostępne są następujące certyfikacje Red Hat:
Uwaga – linki prowadzą do egzaminów, które certyfikację umożliwiają.

Red Hat wprowadził kilka zmian do swego programu certyfikacji. Poniżej krótki film poglądowy na ten temat:

Wejście RHEL7 wymogło weryfikację polityki re-certyfikacyjnej dotyczącej RHCSA, RHCE, RHCT, RHCVA oraz RHCJA i RHCJD zdobytych na wersjach RHEL6 i wcześniejszych. Szczegóły TUTAJ.

Rozszerzono liczbę certyfikatów eksperckich Red Hat, które mogą złożyć się na uzyskanie certyfikatu Red Hat Certified Architect, zapewniając większą elastyczność wyboru.  Wprowadzono także kilka zmian w polityce certyfikacyjnej Red Hat służących potwierdzeniu i wyróżnieniu specjalistów Red Hat z aktywnymi certyfikatami.  Wszystkie zmiany w polityce certyfikacji Red Hat na poziomie eksperckim szczegółowo opisane są TUTAJ.

Odpowiedzi na wiele – często zadawanych – pytań związanych z wyżej opisanymi zmianami certyfikacyjnymi znajdziesz TUTAJ.

Red Hat – Re-certification policies

Red Hat Certification – Program changes overview