Bezpieczeństwo IT chroni integralność technologii informacyjnych, takich jak systemy komputerowe, sieci i dane przed atakami, uszkodzeniami lub nieautoryzowanym dostępem.

Cyberbezpieczeństwo chroni integralność informacji elektronicznych, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony przed nieautoryzowanym dostępem do Internetu.

Tradycyjne sposoby zarządzania bezpieczeństwem nie nadążają. Cyfrowa transformacja wymaga zmiany programów bezpieczeństwa – bezpieczeństwo musi być ciągłe, zintegrowane i elastyczne. Nazywa się to ciągłym bezpieczeństwem #ContinuousSecurity  

Continuous Security to zintegrowany program bezpieczeństwa. Firma próbująca konkurować w świecie cyfrowej transformacji musi zrozumieć, w jaki sposób zastosować rozwiązania zabezpieczające, które zaczynają się od projektu. To właśnie oznacza „przesunięcie bezpieczeństwa w lewo” – aby bezpieczeństwo było częścią infrastruktury i cyklu życia produktu tak wcześnie, jak to możliwe. Pomaga to bezpieczeństwu być zarówno proaktywne, jak i reaktywne.

Continuous Security jest zasilane przez rutynowy system sprzężenia zwrotnego i adaptacji, często obsługiwany za pomocą automatycznych punktów kontrolnych. Automatyzacja zapewnia szybką i skuteczną informację zwrotną, która nie spowalnia cyklu życia produktu. Integracja bezpieczeństwa w ten sposób oznacza również, że aktualizacje i odpowiedzi mogą być realizowane szybko i holistycznie w miarę zmiany pejzażu bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo informatyczne i cybernetyczne powinno być ciągłe i zintegrowane. Ale jak sprawić, aby tak się stało?
Kilka pomysłów udostępnia na swej stronie Red Hat – Przewodnik po ciągłym bezpieczeństwie IT (EN), ale nie wolno myśleć o nich jako o dyskretnych lub liniowych krokach. Należy je raczej uznać za serię połączonych ze sobą narzędzi: kiedy ktoś się kręci, inni też – każda część planu bezpieczeństwa powinna się zsynchronizować.

Bezpieczeństwo rozpoczyna się od projektu. Projektowanie przepływów pracy, które wykorzystują zespołowe i odpowiedzialne procesy w celu zdefiniowania i wdrożenia zabezpieczeń w cyklu życia IT. Jeśli korzystasz z technologii, które mają ściśle połączone środowiska (takie jak chmura), wiedz, że niektóre elementy sterowania mogą znajdować się w rękach niezależnego dostawcy.

Kilka pytań do omówienia z zespołem: Jakie rodzaje kontroli i procesów bezpieczeństwa są wymagane w twoim środowisku? Jak będziesz współpracować z dostawcami? W jaki sposób przekażesz ważne decyzje dotyczące bezpieczeństwa między zespołami?

Rozpocznij w następujący sposób:

  • Zdefiniuj elementy sterujące i wymagania bezpieczeństwa
  • Opracuj wspólnie procesy bezpieczeństwa
  • Zapewnij swoim zespołom zgodność ze standardami bezpieczeństwa (szkolenia)
  • Zapewnij jasne metody komunikowania się, aby w przypadku incydentu, rozwiązania bezpieczeństwa można było wdrożyć w całym IT, tak szybko, jak to możliwe
  • Wybierz sprzedawców, którym ufasz i ustal, za co są / a za co nie są odpowiedzialni

OSEC może ci pomóc w kwestii szkoleń dotyczących bezpieczeństwa rozwiązań Red Hat. W ofercie jest kilka autoryzowanych szkoleń Red Hat Security. Zapraszamy na:

  • DO425 Red Hat Security: Securing Containers and OpenShift
  • DO426 Red Hat Security: Securing Containers and OpenShift with exam
  • EX425 Red Hat Certified Specialist in Security: Containers and OpenShift Container Platform exam
  • EX425K Red Hat Certified Specialist in Security: Containers and OpenShift Container Platform exam – Red Hat Individual Exam

Masz pytania – zachęcamy do kontaktu z Działem Handlowym: tel. +48 22 861 96 04 lub email: os**@os**.pl 

Zapraszamy:)