W odpowiedzi na bieżące wydarzenia, Red Hat Global Training + Certification zmodyfikował sposób współpracy z Klientami i Partnerami, a także sposób dostarczania wiedzy. Ze względu na COVID-19 wielu Klientów i Partnerów podlega obecnie ograniczeniom podróży, kwarantannom i podobnym  restrykcjom, bądź po prostu niechętnie opuszcza bezpieczne miejsce (dom, biuro). Red Hat proponuje kilka udogodnień, aby zaspokoić potrzeby obecnej sytuacji i wyjść naprzeciw oczekiwanion Społeczności.

Dokładne informacje podane sa na stronie Red Hat – https://servicesblog.redhat.com/2020/03/30/red-hat-training-and-certification-covid-19-response/  Poniżej komunikat z dnia 31.03.2020 r. w tłumaczeniu.

Rozszerzona oferta wirtualnych klas szkoleniowych

W świetle zaleceń dotyczących zachowania niezbędnych procedur bezpieczeństwa i dystansowania społecznego, Red Hat poszerzył i zwiększył swą zdolność do prowadzenia wirtualnych zajęć szkoleniowych na żywo jako zamiennika szkoleń stacjonarnych. To rozszerzenie obejmuje dodanie pozycji szkoleniowych do katalogu wirtualnych szkoleń.

Szkolenie wirtualne Red Hat to szkolenie w czasie rzeczywistym prowadzone przez instruktorów z certyfikatem Red Hat na żywo w interaktywnym, wirtualnym środowisku, zapewniające te same cenione w branży treści i praktyczne laboratoria, jak odpowiednie szkolenia w klasie, w tym wirtualne maszyny laboratoryjne uruchomiające rzeczywiste produkty.

Elastyczność anulowania

Zdrowie i bezpieczeństwo Klientów, Partnerów i innych Red Hattersów to główny priorytet. Ze względu na nakazy dystansowania społecznego dajemy Studentom, Klientom i Partnerom pełną elastyczność w zakresie anulowania i zmiany harmonogramu wcześniej zaplanowanych zajęć lub egzaminów.

Wydłużenie ważności UNITów szkoleniowych

Termin ważność jednostki szkoleniowej Red Hat (Red Hat UNIT) wynosi zwykle 12 miesięcy. Ze względu na ograniczenia dotyczące dostępności lokalizacji szkoleń i egzaminów, wszelkie Red Hat Training Units zakupione od daty ogłoszenia (tj. 31.03.2020) do 30 czerwca 2020 r. będą ważne przez 15 miesięcy.

Wydłużenie terminu zdawania egzaminów

Certyfikowani Specjaliści Red Hat (RHCP) są nieocenionymi ambasadorami Red Hat i oprogramowania open source oraz stanowią kluczowe aktywa dla organizacji, które ich zatrudniają. Ich zdrowie i dobre samopoczucie są nieocenione. COVID-19 spowodował zamknięcie wielu centrów egzaminacyjnych na całym świecie (w tym KIOSKów). Ze względu na zmiany w dostępności takich miejsc Red Hat przedłuża okres zdawania egzaminów certyfikacyjnych Red Hat – o trzy miesiące.

Odroczony termin ważności certyfikatu

Red Hat przedłuża ważność wszystkich certyfikatów, które wygasają między 17 marca 2020 r. a 30 września 2020 r., do terminu 1 października 2020 r. Powiadomiono już o tym zagrożonych RHCP.

Pojawiły się pytania dotyczące przyjętego przez Red Hat podejścia. Dlaczego nie rozszerzyć wszystkich certyfikatów? Po co przedłużać certyfikaty wygasające we wrześniu o zaledwie tygodnie lub o kilka dni? W duchu otwartego oprogramowania i otwartej organizacji Red Hat chce być transparentny i dzieli się odpowiedziami na te pytania (poniżej).

Po pierwsze, Red Hat przyjmuje podejście, które – z technicznego punktu widzenia – możnawprowadzić najszybciej i jak najszybciej uspokoić umysły RHCP. Po drugie, podejście jest sprawiedliwe i proporcjonalne. Nie wiadomo, jaka będzie sytuacja za sześć miesięcy. Taka odpowiedź waży znaną teraźniejszość bardziej niż nieznana przyszłość. Planuje się ponownie sprawdzić datę przedłużenia, jeśli będzie to konieczne.

Zniżki na naukę cyfrową

Do ofert cyfrowego uczenia się wprowadzono pewne obniżki i promocje, aby były one łatwiej dostępne. Obniżki te różnią się w zależności od położenia geograficznego. Chętni do zakupu mogą sprawdzić w lokalnych centrach szkoleniowych i certyfikacyjnych Red Hat oraz ustalić, jakie promocje dla nich mogą być dostępne.

Patrząc w przyszłość

Red Hat spoglądą optymistycznie i ma nadzieję na lepszą sytuację w najbliższej przyszłości. Jednak to również realiści i dlatego aktywnie pracują oni nad opracowaniem nowych sposobów zaspokojenia potrzeb obecnej sytuacji. Red Hat życzy zdrowia i bezpieczeństwa wszystkim, ich bliskim, ich współpracownikom i ich społecznościom

zrzut-ekranu-z-2020-04-08-12-08-36.png