Na OSECowym kanale na YouTube dostępne są już kolejne nagrania z OSEC Forum 2023. Dystrybutor rozwiązań IBM – firma Arrow ECS Polska, wraz z przedstawicielami Producenta/IBM Polska – zaprezentowali nam dwa ciekawe tematy.

W pierwszym slocie duet z IBM – panowie Bartosz Bim i Tomasz (Harry) Zalewski – Eksperci od security właśnie, z IBM, przeczytawszy za nas pewną dyrektywę bezpieczeństwa, zaprezentowali jej najważniejsze aspekty. Prelekcja dotyczyła tematu

Dyrektywy NIS2 i IBM Security: Dlaczego warto …

Podczas tej prelekcji przedstawione zostały kluczowe założenia i wytyczne wynikające z dyrektywy NIS2. Wydaje się, że NIS2 dzięki swemu zakresowi i dość szczegółowym wytycznym może być kluczowym dokumentem w budowaniu strategii bezpieczeństwa w wielu firmach. Na pewno zagadnienie cybersecurity zostało szeroko potraktowane – a ta prezentacja to zaproszenie do rozmowy w sprawie zadań wynikających z dyrektywy. IBM zajmuje się Security od 15 lat, a jego portfolio będzie mogło pomóc w wielu obszarach wynikających z NIS2. Prezentacja w sposób maksymalnie biznesowy i trochę techniczny przybliża rozwiązania IBM pokazując je w ujęciu sławnej już dyrektywy.

#ibmsecurity #DyrektywaNIS2 #ibm #ibmpresentation

IBM Security podczas OSEC Forum 2023

W slocie popołudniowym zaś, połączony zespół Panów: Tomasz Frender [IBM], Adam Karaszewski [IBM] oraz Przemysław Czyż [Arrow] poprowadzili prelekcję o:

IBM Storage Fusion – platforma usług danych. Efekt synergii IBM i RedHat OpenShift.

Przedstawili nowoczesne podejście do budowy skonteneryzowanych środowisk aplikacyjnych i transformacji do mikro-serwisów w wydaniu IBM. Storage Fusion jest to komplementarne rozwiązanie HCI (HyperConverged Infrastructure) łączące w sobie: moc obliczeniową, sieć i pamięć masową, dostępne prosto z pudełka pod platformą RH OpenShift. Skrojone pod AI, idealne dla CloudPak. Cluster-in-a-Box / Cloud-on-Prem.

IBMstorageFusion #HCI #HyperConvergedInfrastructure #RHOpenShift #AI #CloudPak #Cluster-in-a-Box #IBM

IBM Storage Fusion na OSEC Forum 2023

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami tych prelekcji