Swój wkład w naszą konferencję miała również firma RevDeBug. Prelekcja Adama Kruszewskiego: „Flight recorder dla systemów IT, czyli bez traumy na produkcji” – cieszyła się niemałym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród osób z konotacjami deweloperskimi.

Silna obsada RevDeBug i sam prelegent Adam – CTO i współzałożyciel RevDeBug, Architekt i inżynier oprogramowania z ponad 20-letnim doświadczeniem w tworzeniu oprogramowania enterprise – żywo uczestniczyli w dyskusjach kuluarowych.

Adam – jako twórca technologii czarnych skrzynek w oprogramowaniu, z misją zmiany paradygmatu naprawiania błędów kodu – podczas prezentacji obalał tezę, że „Informacje o śmierci DevOps są mocno przesadzone. Flight recorder dla systemów IT to sposób na pozbycie się traumy na produkcji.”

OSEC Forum 2023 – prelekcja Adama Kruszewskiego [RevDeBug]

Zespoły DevOps powinny domykać i dowozić, a nie szukać igły w stogu siana. Nagrywanie działania aplikacji dzięki „czarnej skrzynce” dla systemów IT pozwala analizować historyczne sesje wykonania rozproszonych transakcji w celu błyskawicznej diagnozy źródła problemu na systemach produkcyjnych. Podczas prezentacji przeprowadzono mniej lub bardziej kontrolowaną awarię systemu (pokaz na żywym organizmie).

Interesują Was inne tematy i inne nagrania z OSEC Forum 2023 – zapraszamy na nasz kanał na YouTube  Link do wszystkich nagrań