Przy każdej okazji OSEC wspiera środowiska Wolnego i Otwartego Oprogramowania. W tym roku również pojawimy się jako sponsor na Jesieni Linuksowej w Dąbrowie Górniczej. Będziemy reprezentowani przez jednego z naszych najlepszych Ekspertów – Dariusza Puchalaka.

Temat: Know your tools – Ansible

Do czego potrzebna jest automatyzacja? Dlaczego narzędzie do automatyzacji muszą być wieloplatformowe (urządzenia sieciowe, Linuksy. Windowsy, cloud, wirtualizacja, kontenery, …)?

Z prezentacji dowiecie się, czy Ansible jest odpowiednim narzędziem do automatyzacji wszystkich zasobów IT w firmie. Pokazane zostaną praktyczne zastosowania mniej znanych możliwości Ansible.

Dariusz Puchalak – Konsultant, Trener i Specjalista technologii OpenSource, bezpieczeństwa i usług informatycznych (w tym sektor finansowy). RHCA, SCI, MCP i nie tylko. Entuzjasta techniki i technologii IT. Automatyzuje Ansiblem od 2014 roku. Od 2014 r. związany z OSEC w zakresie konsultacji, audytów i szkoleń.

Na prelekcję Darka Puchalaka zapraszamy w sobotę, 19.11.2022 r. w godz. 15:00 – 16:30 (sala 130).

Szczegóły tej prelekcji/demo znajdziecie na naszej stronie – https://osec.pl/barcamp/jesien-linuksowa-2022

Więcej o tegorocznej Jesieni Linuksowej, o agendzie i prelegentach poczytacie na stronie wydarzenia – https://jesien.org/2022/o-jesieni/

Zapraszamy w imieniu Darka oraz Organizatorów!