Red Hat® Certified OpenShift Architect to specjalista z certyfikatem: Red Hat Certified OpenShift Administrator lub Red Hat Certified OpenShift Application Developer, który osiągnął jeszcze wyższy (najwyższy) poziom certyfikacji, zdobywając – i utrzymując aktywnymi – pięć lub więcej dodatkowych certyfikatów koncentrujących się na obszarze Red Hat OpenShift i powiązanych technologiach tworzenia aplikacji.

Jest to nowy program – z nowymi wymaganiami i szczególnym naciskiem na OpenShift, w pewnym stopniu pokrywa się z dobrze nam znanym certyfikatem RHCA (Red Hat Certified Architect).

Środowisko DevOps i aplikacje natywne dla chmury powodują, że zacierają się granice między rolami administratora i programisty, jak i wymagane dla tych ról umiejętności (mogą się pokrywać i zależą od wielu czynników, w tym środowiska, organizacji i indywidualnych przypadków użycia). Z tego powodu dyplom Red Hat Certified OpenShift Architect nie rozróżnia ról programisty i administratora. Zamiast tego, zarówno administratorzy (Red Hat Certified OpenShift Administrators), jak i programiści (Red Hat OpenShift Certified Application Developers), wybierają swoje pięć dodatkowych certyfikatów spośród tej samej listy kwalifikujących się certyfikatów.

Pula egzaminów (wybierz 5*), spośród których uformujesz swój certyfikat Red Hat Certified OpenShift Architect:

Lista ta będzie się powiększać wraz z rozwojem możliwości OpenShift jako platformy aplikacyjnej.

*Uwaga: W przypadku uzyskania certyfikatu bazowego: Red Hat Certified OpenShift Administrator lub Red Hat Certified OpenShift Application Developer, zdobycie drugiego certyfikatu bazowego liczy się na równi z uzyskaniem jednego z pięciu wymaganych certyfikatów do RHCOA. Czyli – jeśli zdobyłeś Red Hat Certified OpenShift Administrator, a następnie Red Hat OpenShift Certified Application Developer, będziesz musiał zdać już tylko cztery z wymienionych powyżej egzaminów, aby zostać Red Hat Certified OpenShift Architect.

Masz pytania o tę certyfikację? Skontaktuj się z nami na os**@os**.pl