Data: 21/03/2023
Place: Online

Bardzo dziękujemy za liczny udział w naszym wydarzeniu. Jeżeli jeszcze raz chcecie wysłuchać tego webinaru, zapraszamy na nasz kanał na YouTube do ponownego obejrzenia webinaru (link poniżej). Jeżeli macie dodatkowe pytania, piszcie na ba*****@os**.pl

 

 


Nasz OSECowy ekspert od automatyzacji – Darek Puchalak – po raz kolejny będzie opowiadał o swym ulubionym narzędziu – Ansible’u. Tym razem chodzi jednak o ansibleowy „statek kosmiczny” czyli Red Hat Ansible Automation Platform (AAP). Zapraszamy Was zatem do wysłuchania jego opowieści, czyli zapraszamy na Webinar.

Temat:

Red Hat Ansible Automation Platform, czyli złoty środek między bezpieczeństwem a automatyzacją

 

Podczas tego webinaru odpowiemy na jedne z najcześciej pojawiających się pytań w kontekście Red Hat Ansible Automation Platform:

  • Czy bezpieczeństwo wyklucza automatyzację?
  • Czy też automatyzacja wyklucza bezpieczeństwo?

Zobaczymy gdzie jest „złoty środek” między automatyzacją, a bezpieczeństwem oraz w jaki sposób ograniczyć interakcje administratorów z systemami produkcyjnymi.
Pokazane zostanie jak wyglada rozliczalność i nadzór nad procesami automatyzacji.
Omówiony zostanie sposób, w jaki dzięki automatyzacji możemy praktycznie zwiększyć bezpieczeństwo IT firmy i upewnić się, że wszystkie systemy bez względu na producenta (Linuksy, Windows, urządzenia sieciowe, rozwiązania do wirtualizacji, chmury, itd.) są skonfigurowane zgodnie z naszą polityką bezpieczeństwa.

Dodatkowo spróbujemy także odpowiedzieć na pytania:

  • Czy dzięki automatyzacji można przekazać wykonanie zmian bezpośrednio „w ręce menedżerów”?
  • Jak możemy zapewnić zachowanie ciągłości działania automatyzacji w perspektywie wieloletniej?

 

Jeżeli nie znacie jeszcze dobrze rozwiązania Red Hat do automatyzacji – odwiedźcie naszą stronę poświęconą Red Hat Ansible Automation Platform (link poniżej)

STRONA o RED HAT ANSIBLE AUTOMATION PLATFORM

 

Szczegóły Webinaru

Data: 21.03.2023 r. godzina: 11:00

Czas trwania – około 90 minut

 

Prelegent – Dariusz Puchalak, Konsultant i Trener w OSEC

Konsultant i Specjalista Technologii, Bezpieczeństwa i usług informatycznych (w tym bankowych). RHCA, SCI, MCP. Entuzjasta techniki i technologii IT. Od 2014 r. związany z OSEC. Wolne chwile spędza na rolkach lub na SUPie (Stand Up Paddleboarding). Czasem robi za „lodołamacz” – zapytajcie go dlaczego? Na szkolenia często dociera na monocyklu. Zajmuje się fotografią, eksperymentuje z nagrywaniem dźwięku, freedivingiem i nieustannie z technologią. Autor wielu wykładów o #Ansible #Security #SecurityAutomation

 

Rejestracja (rejestracja jest już zakończona)

Zapraszamy następnym razem!

Darek prowadził już wiele wystąpień dot. Ansible i całej rodziny rozwiązań do automatyzacji, podczas różnych wydarzeń i konferencji. Miał swoje prezentacje i warsztaty m.in. podczas naszej konferencji OSEC Forum, w trakcie Ansible Automates Warsaw 2018, Jesieni Linuksowych, Webinarów OSECowych – np. Święty graal automatyzacji czy Barcampów – Manage IQ i Ansible. Poniżej kilka zdjęć z tychże wystąpień.

 

 

Chcecie zobaczyć nagrania z innych webinarów Darka, posłuchać jak mówi o Ansible’u – odwiedźcie nasz kanał na YouTube

W razie pytań prosimy o kontakt do OSEC (tel. 22 8619604 lub email: ba*****@os**.pl)

Zachęcamy do udziału!