Data: 18/08/2017
Place: Online

Ansible – Automatyzacja, powtarzalność, elastyczność, wieloplatformowość.

Czy da się z jednego miejsca, przy użyciu jednego narzędzia skonfigurować środowisko heterogeniczne?
Jak łatwo zarządzać konfiguracją: urządzeń sieciowych, wirtualizacji, systemów operacyjnych, baz danych, aplikacji, firewalli, load-balancerów?

Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te i inne pytania, zapraszamy na webinarium.

  • Ansible – święty graal automatyzacji? – Dariusz Puchalak, OSEC

Webinar kierowany jest do wszystkich, którzy chcieliby poznać to narzędzie, bo planują jego użycie oraz do tych, którzy już używają Ansiblea, ale chcą poznać jego nieodkryte jeszcze możliwości.

Ansible jest narzędziem, które pozwala na bardzo elastyczne podejście do automatyzacji w firmie. Jego architektura jest bezagentowa, korzysta z natywnych narzędzi do zarządzania systemami. Pozwala „ogarniać zarządzaniem” systemy po kawałku np. dzisiaj tylko konfigurację ssh, za tydzień konfigurację usługi httpd.

Ansible zaprezentowany będziepod kątem zarządzania systemami heterogenicznymi. Przedstawimy „żywe” przykłady automatyzowania zarządzania systemami IT. Od rzeczy prostych, po bardziej złożone. Od Linuksów, przez Windowsy i urządzenia sieciowe. Pokażemy jak pogodzić podejście: „ja wiem lepiej jak to powinno być zrobione” z utrzymaniem powtarzalności, wiedzy i doświadczenia w organizacji.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych ułatwieniem sobie pracy przy zarządzaniu bardziej lub mniej rozległą infrastrukturą IT.

 

Prelegent – Dariusz Puchalak
Trener i konsultant @ OSEC sp. z o.o.
RHCA level VIII
Certyfikat Red Hat no 110-254-448

Darek to praktyk, konsultant i trener – Architekt/Inżynier/Administrator. Entuzjasta Linuksa i technologii IT w wydaniu open-source. Szczególnie zakręcony w kwestiach bezpieczeństwa. W chwilach wolnego czasu jeździ na rolkach, zajmuje się fotografią, eksperymentuje z nagrywaniem dźwięku i freedivingiem.

 

Kiedy – 18.08.2017 (piątek) – godz. 10:00 – 11:00

Rejestracja poprzez stronę Webinara w Red Hat [link] – bezpośrednio REJESTRACJA

 

Link do nagrania

 zrzut-ekranu-z-2017-08-25-11-02-52.png

[PS. Nie odpowiadamy za zawartość i treści zgromadzone na zewnętrznych serwerach!]