Data: 09/05/2012
Place: Warszaw

Update: W związku z powtarzającymi się pytaniami, pragniemy poinformować, że:

  • Udział w spotkaniu jest bezpłatny
  • Rejestracja mailem jest konieczna

Maj w tym roku zrobił nam się bardzo konferencyjno-imprezowy.
To fajne, że imprezy zogniskowane wokół wolnego oprogramowania nabierają takiego rozmachu i cieszą się tak ogromnym zainteresowaniem.

My też dorzucamy swoje trzy grosze do majowego kalendarium i trzymając wysoki poziom merytoryczny zapraszamy do nas gościa specjalnego – Lennarta Poetteringa!

 

Lennart Poettering

 

Sylwetka gościa specjalnego:
Lennart Poettering to projektant,architekt,programista i wizjoner. Autor takich fundamentalnych reimplementacji klasycznych systemów *NIX/Linux jak pulseaudio, systemd, journal czy avahi

Jego projekty spowodowały masę zamieszania w środowisku wolnego oprogramowania i rozpoczęły burzliwe dyskusje nad zmianami, które zaproponował a następnie zaimplementował.

Jego pomysły i argumenty czasem bardzo kontrowersyjne są w większości przypadków bardzo poprawne merytorycznie a ich negowanie wynika z niezrozumienia problemu jaki rozwiązują.

Dajemy Wam, niezwykłą szansę spotkania się z tym wybitnym specjalistą i uzyskania od razu u źródła odpowiedzi na nurtujące was pytania.

Spotkanie z Lennartem będzie składało się z dwóch części.

  • W pierwszej Lennart przedstawi swoją prezentację (niespodzianka)
  • Druga część będzie miała formę panelu gdzie Lennart będzie odpowiadał na pytania uczestników.

Gdybyście chcieli przekazać nam swoje pytania które mamy zadać Lennartowi proszę je przesyłać na ba*****@os**.pl z tematem „Pytanie do Lennarta”

Nie będziemy pytań moderować, ni oceniać. Padną wszystkie pytania które do nas zgłosicie. Naturalnie pytania będą mogły padać również z sali.

 

Maciej Anczura - pierwszy polski RHCA

Drugim gościem specjalnym będzie Maciej Anczura – Unix / Linux Systems Administrator, który został pierwszym polskim RHCA*. Maciej opowie jak się przygotowywał, jak zdawał egzaminy, ile zajęło mu to czasu i pracy.

Swoją obecność wstępnie zapowiedział również Jan Szubiak, który również niedawno zdobył certyfikat RHCA. Będziecie mogli pomęczyć tych dzielnych bojowników i dowiedzieć się jak zdobyć certyfikat RHCA.

*) „Pierwszym” RHCA, który _nie_ _jest_ instruktorem.

 

Miejsce:
Wstępnie tam gdzie zawsze czyli klubie Dziekanat 161 w kampusie SGGW, w przypadku większej niż zwykle ilości chętnych ogłosimy inne równie dostępne i pojemne miejsce z wygodnym dojazdem.

Start: 9 Maja, godzina 17:30
Koniec: Będziemy walczyć tak długo aż padniecie Wy albo Lennart.

Zgłoszenia prosimy nadsyłać na adres barcamp@osec.pl.

 

Agenda:

  • Piotr Baranowski – OSEC: „oVirt or novirt, czyli jak zrobić samemu chmurę bez taśmy klejącej i WD-40”
  • Maciej Anczura – Wincor Nixdorf: „Jak zostałem pierwszym polskim RHCA”
  • Lennart Poettering – Red Hat inc. „Re-designing the wheel – How and Why I created a modern replacement of an ancient subsystems”

——————————–

Podsumowanie:

9 maja, odbył się bardzo ciekawy barcamp z naszym gościem z zagranicy.

Pierwsza prezentacja – demo zakończyła się skucesem i udało się uruchomić improwizowane środowisko wirtualizacyjne z zastosowaniem oVirt.

Następnie Maciej Anczura w bardzo prezycyjnie opisał swóją drogę do RHCA. Czy warto? Gdzi warto? Jakie są koszty?
Prezentacja: http://www.youtube.com/watch?v=IU9spDPMQOQ

Na koniec gwiazda wieczoru – Lennart Poettering opowiedział o technikaliach, polityce oraz wszystkicm tym o co nie baliście się zapytać. Wystąpienie (1:44h): http://www.youtube.com/watch?v=9UnEV9SPuw8

Wszystkie filmy są w 1080p więc nie będzie problemów z dostrzeżeniem detali na prezentacjach.