Data: 08/03/2012
Place: Warszaw

Zapraszamy na kolejny Barcamp!

8 marca 2012 o godzinie 18:00 spotykamy się w Warszawie, Klub Dziekanat 161 (www.dziekanat161.pl)
Spotkanie z naszymi gośćmi to niepowtarzalna okazja, aby posłuchać jakie zdobyli doświadczenia oraz jakie „tajniki” wykorzystywali i wykorzystują do osiągania zamierzonych celów. Omówione zostaną typowe problemy, wyniki pomiarów prawdziwych systemów oraz sztuczki programistyczne pozwalające te problemy zniwelować.

Architekci portalu „Wirtualna Polska” odsłonią zagadnienie skalowania obrazków w locie.

Agenda:

  1. Język programowania Scala + aktorzy Akka
    Artur Stanek i Marek Skórkowski
  2. Innowacje – jakie lekcje możemy wyciągnąć ze starożytności i średniowiecza?
    Wojciech Kuśmierek
  3. Skalowanie obrazków w locie. Od servletu do usługi portalowej
    Rafał Roppel i Przemysław Sobala
  4. Linux – Real-Time (?)
    Marcin Bis

Miejsce:

Klub „Dziekanat 161”
Warszawa
ul. Nowoursynowska 161
www.dziekanat161.pl

http://mapa.targeo.pl/Dziekanat_161,18,21.03915,52.16293?l=d4cfdb581edb83d6

 

Udział jak zawsze bezpłatny:)

UWAGA!
Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: barcamp@osec.pl, w związku z ograniczoną liczbą miejsc oraz ewentualną potrzebą zorganizowania większej powierzchni.

—————————————

Podsumowanie:

8 marca po południu odbył się kolejny barcamp skierowany głównie do programistów i projektantów. Tematy były ciekawe, prelegenci stanęli na wysokości zadania i ich wystąpienia spotkały się z zainteresowaniem.

Mamy nadzieję, że to spotkanie jak i wszystkie, które organizujemy skłoni Was do poszerzania swoich horyzontów i zainteresowań.

  1. Wprowadzenie/Agenda – Tomasz Jasiukiewicz
    http://www.youtube.com/watch?v=IXyc2beiWYs )
  2. Język programowania Scala + aktorzy Akka Artur Stanek i Marek Skórkowski
    http://www.youtube.com/watch?v=0ebrnVB9vxA )
  3. Innowacje – jakie lekcje możemy wyciągnąć ze starożytności i średniowiecza? Wojciech Kuśmierek
    http://www.youtube.com/watch?v=uapvOL-XSyQ )
  4. Skalowanie obrazków w locie. Od servletu do usługi portalowej Rafał Roppel i Przemysław Sobala
    (film w trakcie obrabiania)
    Prezentacja: http://prezi.com/tlpp0untkay9/skalowanie-obrazkow-w-locie/
  5. Linux – Real-Time (?) Marcin Bis
    http://www.youtube.com/watch?v=sr9GzgLCs5U )

Prelegentom serdecznie dziękujemy za znakomite prezentacje, uczestnikom za uwagę.

Do zobaczenia na kolejnym barcampie!

Nasi trenerzy

Artur Stanek

Entuzjasta programowania. Po przygodach w Logo, Basic, Turbo Pascal, asemblerze, C/C++, Visual Basic, Delphi i PHP osiadł na JVM + Scala. Współtwórca usługi zdalnego wsparcia eDesk.pl (r.2005, SAAS), prowadzi wykłady i ćwiczenia na Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych, członek kapituły Scala User Group.

Marek Skórkowski

Student PJWSTK. Programista w Scala, Java i PHP. Brał udział w tworzeniu systemów katalogowych, HR i archiwizacji dokumentów.

Wojciech Kuśmierek

„Zajmuję się User Experience od 2006 roku. Doradzałem takim markom jak Plus, Orange, TP, Ceneo, mBank, BGŻ, Liberty Direct i innym. Działam jako wolny strzelec, obecnie doradzam i projektuję dla Agory. Oprócz tego próbuję swoich sił we własnym start-upie – FridayPM.”

Rafał Roppel

Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Od 8 lat w Wirtualnej Polsce. Programujący Architekt odpowiedzialny za jakość, rozwój i utrzymanie wielu aplikacji i usług w Portalu. Pragmatyczny entuzjasta lekkich metodyk oraz idei Software Craftsmanship. Stały bywalec konferencji informatycznych. Prywatnie amator jazdy na rowerze MTB z dala od miejskiego zgiełku.

Przemysław Sobala

Absolwent specjalności Inżynieria Dźwięku i Obrazu wydziału ETI na Politechnice Gdańskiej. Z zainteresowaniem śledzi nowe trendy w multimediach w Internecie. Zawodowo, w Wirtualnej Polsce, podejrzliwie przypatruje się wszystkiemu co ma dźwięk lub obraz. Pedantycznie podchodzi do standardów i zgodności formatów. Prywatnie, entuzjasta wspinaczki skałkowej, prawdopodobnie ze względu na swoje nizinne pochodzenie.

Marcin Bis

Na co dzień, zajmuje się przemysłowymi zastosowaniami systemu Linux. Jest autorem książki: „Linux w systemach embedded”. Od 2002 roku zajmuje się różnymi aspektami wykorzystania tego systemu (od administracji, przez programowanie, po systemy wbudowane). Prowadzi szkolenia związane z tematem wbudowanego Linuksa, programowania w jądrze oraz zaawansowanymi zastosowaniami tego systemu.