Data: 12/04/2016
Place: Warszawa - Klubokawiarnia Dziekanat 161


Zapraszamy na kolejny z cyklu osecowych BARCAMPÓW – w Warszawie.

Rezerwujcie wieczór 12 kwietnia 2016 r.

Barcamp – kolejne nieformalne spotkanie po pracy dla „głodnych” wiedzy i nowinek. Możecie wysłuchać prelekcji, zadać pytania, poruszyć na forum dręczące Was kwestie, podyskutować o tym i owym.  Barcamp to także okazja, by zjeść kolację z kolegami po fachu, czy napić się schłodzonego piwa.
Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem, czy ekspertem, warto poznać inny punkt widzenia, wskazówki „wyjadaczy”.
Wszystkich chętnych, zainteresowanych, zaintrygowanych zapraszamy serdecznie.

Miejsce:

Warszawa – Klubokawiarnia Dziekanat 161
ul. Nowoursynowska 161 L

 

Agenda:

  • „Tam gdzie skrypty w powłoce przestają się skalować”
    czyli OpenStack + Ceph – jak to się robi w praktyce? 
    –  prelegent Piotr Baranowski

Omówienie instalacji chmury obliczeniowej na blisko 100 serwerów i 500TB powierzchni dyskowej. Case study instalacji w Polskim ośrodku akademickim.

Bezpieczeństwo stało się tematem, który jest na ustach wszystkich. Publiczna wyszukiwarka obrazów kamer z nie zabezpieczonych urządzeń IoT to jeden z najnowszych przykładów. Kradzieże lub wycieki haseł z dużych firm opisywane są praktycznie co miesiąc. Zabezpieczenie danych w chmurze staje się jednym z podstawowych problemów. Jeżeli pracujesz z nowoczesnymi technologiami i aplikacjami nie możesz sobie już dłużej pozwolić na brak podstawowej wiedzy w tej dziedzinie. W czasie tej prezentacji postaramy się jej dostarczyć.Zaprezentujemy także projekt Keycloak, który w znacznym stopniu upraszcza stosowanie wyżej wymienionych technologi.  Wykorzystując to rozwiązanie zademonstrujmy na żywo jak w szybki i prosty sposób możemy zabezpieczyć typową aplikację oraz usługi z których ona korzysta. W oparciu o nowoczesne technologie, integrując się z istniejącą infrastrukturą oraz nie narażając się na popełnienie podstawowych błędów.

 

Ponownie w Klubokawiarni Dziekanat 161 (ul. Nowoursynowska 161 L – Dom Studencki LIMBA, na terenie kampusu SGGW, wejście od Rodowicza „Anody”).

W przypadku liczby chętnych przekraczającej możliwości klubu, ogłosimy inne, równie dostępne i bardziej pojemne miejsce. Ostateczne potwierdzenie zgłaszający się otrzymają w zaproszeniu mailowym (na kilka dni przed imprezą).

 

Start: 12 kwietnia 2016 r., godzina 18:00.
Koniec: do ostatniego uczestnika 🙂

Zgłoszenia przyjmujemy na adres barcamp@osec.pl

Pragniemy poinformować/przypomnieć, że BARCAMP organizowany jest w formule bezpłatnego nieoficjalnego spotkania po pracy. Rejestracja na tę imprezę ważna jest jedynie dla celów organizacyjnych.

Nasi trenerzy

Piotr Baranowski

Architekt/inżynier/Administrator. Ambasador wolnego i otwartego oprogramowania. W wolnym czasie początkujący kierowca rajdowy. Ostatnio żeglarz.

Andrzej Goławski

Od prawie 15 lat programista i projektant systemów wspomagających zarządzenia ruchem lotniczym (na ziemi i w powietrzu :D). Zawodowo związany z Portami Lotniczymi, Agencją Żeglugi Powietrznej o raz firmą OSEC, w której prowadzi szkolenia związane z technologiami JBoss. Prywatnie i zawodowo pasjonuje się Javą oraz technologiami pokrewnymi. Współzałożyciel  Warsaw JBoss User Group ( http://wjbug.pl/ ). . Szczęśliwy mąż i  tata 🙂

Bolesław Dawidowicz

Od 2005 roku współpracuje z firmą Red Hat (dawniej JBoss). Od zawsze związany z oprogramowaniem OpenSource. Preferuje pracę zdalną. Obecnie Engineering Manager oraz Platform Architect odpowiedzialny za projekty związane z bezpieczeństwem w warstwie middleware (m.in Keycloak). Wcześniej najpierw jako developer, a potem architekt przez wiele lat rozwijał produkt JBoss Portal Platform oraz współkierował projektem GateIn Portal. Współtwórca projektu PicketLink. Członek “Expert Group” w JSR 351 oraz JSR 362. Niegdyś aktywny członek i jeden z liderów Warszawa JUG – obecnie w stanie spoczynku. Współorganizował konferencję Javarsovia/Confitura (edycję 2007) oraz Warsjawa w latach 2008, 2012 i 2013. W chwili obecnej współtworzy Warsaw JBoss User Group.

Philipp Reisner

During his studies of computer sciences at the Technical University in Vienna (TU Wien), Philipp developed the cluster solution DRBD® that is in the meantime successfully used around the globe. Philipp is an internationally renowned OSS specialist, kernel programmer and eminent lecturer on high availability at international Linux events. Since computers don’t think, but are just machines, Philipp sees his task as developer in providing intelligent solutions for IT.

————————

Podsumowanie:

Kolejny barcampowy wieczór za nami.

Cieszymy się, że wszyscy prelegenci dotarli na czas (niektórzy pół dnia lecieli by zdążyć:)))
Chwała im za wytrwałość.

Cieszymy się, że słuchacze i dyskutanci nie zawiedli. Zagraniczni goście docenili Wasze zaangażowanie – „I am impressed by the density of the high profile people that where at the event. I enjoined to be there! — Thank you for making it happen!”

Nawet jeśli coś nie wypaliło, jak powinno było (streaming) – następnym razem może być tylko lepiej:)

Do następnego barcampu zatem…

————–

Materiały do pobrania: