Data: 29/11/2016
Place: Warszawa - Klub Dziekanat 161

Zaplanowaliśmy dla Was kolejny BARCAMP – w Warszawie.

Zapraszamy wieczorem 29 listopada 2016 r. od god. 18:00   barcamp_logo1.png

Barcamp – jeśli byłeś już naszym gościem, wiesz dobrze, jeśli będziesz pierwszy raz – warto abyś wiedział, że to kolejne nieformalne spotkanie po pracy dla „głodnych” wiedzy i nowinek. Możesz wysłuchać prelekcji, zadać pytania, poruszyć na forum dręczące Cię kwestie, podyskutować o tym i owym.  Barcamp to także okazja, by zjeść kolację z kolegami po fachu, czy napić się schłodzonego piwa.

Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem, czy ekspertem, warto poznać inny punkt widzenia, wskazówki „wyjadaczy”.

Ciebie i innych chętnych, zainteresowanych, zaintrygowanych zapraszamy serdecznie.

 

Miejsce:

Klubokawiarnia Dziekanat 161
ul. Nowoursynowska 161 L – Warszawa
(Dom Studencki LIMBA na terenie kampusu SGGW, wejście od Rodowicza „Anody”).

 

Agenda:
 • „Ansible for IT automation” (in EN) – prelegent Tetiana Khotiaintseva, Software developer at Ardigen
  Ansible is a robust and idempotent automation engine used for provisioning, configuration management, and application deployment. It allows you to declare configuration tasks in a human-friendly format, which it executes on multiple hosts in parallel via SSH.
  This talk introduces Ansible for configuration management, and shows how it is used in to create automated, reproducible data processing pipelines in bioinformatics.
  Prezentacja do pobrania
 • „Storware vProtect – efektywny backup środowiska Red Hat Virtualization (RHV)” – prelegenci Paweł Mączka – Chief Technology Officer oraz Marcin Kubacki – Chief Cloud Architect
  Rosnąca rola projektów wirtualizacyjnych w oparciu o RHV (poprzednio RHEV) jak również KVM, oraz ich coraz częstsze zastosowanie w środowiskach produkcyjnych wymusza dyskusję nad szeregiem zagadnień: co się stanie w przypadku awarii fizycznego hosta lub maszyny wirtualnej?; jak zapewnić ciągłość biznesową?; jak powinny być tworzone procedury Disaster Recovery?
  Celem prezentacji połączonej z pokazem na żywo jest przedstawienie rozwiązania vProtect, które zapewnia ochronę danych dla wirtualizatorów KVM, RHV. Przyjdź i dowiedz się z jakich mechanizmów korzystać, aby szybko i automatycznie zapewniać bezpieczeństwo w Twoich zwirtualizowanych środowiskach!
  Prezentacja do pobrania
 • „systemd-nspawn – zarządzanie kontenerami oraz integracja z system operacyjnym” – prelegent Radek Kujawa, trener w OSEC
  Prezentacja do pobrania
 • „DRBD-SDS storage dla odważnych w godzinę lub krócej” –  prelegent Piotr Baranowski, CTO w OSEC.
  Prezentacja ni eodbyła się ze względów technicznych.

Zgłoszenia przyjmujemy na adres barcamp@osec.pl

Pragniemy poinformować/przypomnieć, że BARCAMP organizowany jest w formule bezpłatnego nieoficjalnego spotkania po pracy. Rejestracja na tę imprezę ważna jest jedynie dla celów organizacyjnych.

 

Nasi trenerzy

Tetiana Khotiaintseva

Software developer at Ardigen, working on solutions for data analysis automation in life sciences.

 

Paweł Mączka

Chief Technological Officer

Paweł Mączka, od ponad 10 lat w branży IT, w 2013r.  jako jeden z założycieli objął stanowisko Chief Technology Officer w firmie Storware, w której decyduje o kierunku rozwoju produktów. Jest absolwentem Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Karierę zawodową rozpoczął w IBM Polska, gdzie zajmował się projektowaniem, optymalizacją i wdrażaniem rozwiązań pamięci masowych, ich wirtualizacji bezpieczeństwem danych bazując m.in. na oprogramowaniu IBM Tivoli Storage Manager. Karierę kontynuował w firmie Infonet Projekt S.A, przechodząc ścieżkę architekta, dyrektora technologicznego kierującego zespołem architektów, inżynierów, serwisu, pełniąc jednocześnie funkcje Członka Zarządu. Mocno zaangażowany w tworzenie, rozwój oraz wizję rozwiązań centralnych systemów backupu. Propagator trendów technologii mobilnych oraz przechowywania i współdzielenia danych, miłośnik gór i gitary.

Marcin Kubacki

Chief Cloud Architect

Marcin, czasem nazywany Mr. V., jest twórcą kodu Storware vProtect. Dołączył do zespołu Storware w 2015. Wieloletni pracownik IBM i Citibank. Kilkuletnie doświadczenie w stosowaniu rozwiązań typu Cloud Computing i wirtualizacji. Uzyskał certyfikaty z obszaru architektury rozwiązań Cloud Computing, sieci, oprogramowania Tivoli, WebSphere oraz bazy danych DB2. Odpowiedzialny za koncepcję i rozwój m.in. takich rozwiązań jak Storware vProtect (backup środowisk wirtualnych), czy TEC Cloud – rozwiązania typu IaaS dedykowanego do potrzeb szkoleń i warsztatów w IBM. W 2016 roku Marcin uzyskał tytuł doktora nauk technicznych na Politechnice Warszawskiej. Wolny czas poświęca fotografii i grze na gitarze.

Radek Kujawa

RHCA. Doświadczony, certyfikowany instruktor Red Hat Linux. Developer systemu NetBSD. Twórca rozszerzeń dla retro komputerów. Mąż i tato dwóch szkrabów.

Piotr Baranowski

Architekt/inżynier/Administrator. Ambasador wolnego i otwartego oprogramowania. W wolnym czasie początkujący kierowca rajdowy. Ostatnio żeglarz.