Podczas tego warsztatu kursanci przećwiczą specjalistyczne techniki angażowania uczestników spotkań, a także poznają sposoby na przeniesienie znanych technik facylitacji do środowiska Scrum. Zaproponowane zostaną odpowiednie narzędzia współpracy oraz ćwiczenia pozwalające na ich efektywne wykorzystanie.
Podczas szkolenia porozmawiamy o tym po co w ogóle facylitować? Kiedy Scrum Master powinien przyjąć bardziej aktywną postawę, a kiedy, w sposób wyważony i delikatny sterować przebiegiem spotkania. Jak zmaksymalizować zespołową inteligencję podczas każdego spotkania?
Nauczymy się dbać o przepływ zadań podczas spotkania. Po pierwsze jak zadbać o to, żeby wszystkie potrzebne elementy były gotowe przed spotkaniem? Nauczymy się technik pozwalających na: Efektywne zbieranie koniecznych informacji; Ustalanie i respektowanie zasad oraz ustalonych ograniczeń pozwalających na efektywną współpracę (takich jak na przykład timebox ale nie tylko); Ustalanie i zarządzanie celami spotkania; Zapewnienie kontekstu wymaganego do podejmowania decyzji.
Po drugie nauczymy się dbać o dobrą energię podczas samego spotkania: W jaki sposób zapewnić, że każdy uczestnik będzie w pełni zaangażowany? Jak wspierać członków zespołu w osiągnięciu pełnego skupienia na celu spotkania? Jak w tym wszystkim Scrum Masyter ma utrzymać neutralną postawę i uniknąć niepożądanych manipulacji przy podejmowaniu decyzji?
Po trzecie jak zapewnić, że decyzje podjęte podczas spotkania będą oparte o rzetelną wiedzą i pozbawione niepożądanych wpływów. Jak przygotować się do spotkania i jak zapewnić odpowiednie informacje i narzędzia do podjęcia decyzji, tak aby wszyscy uczestnicy czuli, że podjęte decyzje są słuszne.
Po czwarte sprawdzimy, jak zapewnić, że podjęte decyzje będą zinternalizowane i jasne dla wszystkich zaangażowanych interesariuszy, oraz że każda osoba w zespole będzie się czuła za nie odpowiedzialna?
Wreszcie porozmawiamy o 6 kluczowych cechach i kompetencjach dobrego facylitatora, który powinien:
Cały ten zestaw zagadnień odróżnia doskonałego Scrum Mastera, od takiego który jest jedynie organizatorem wydarzeń i ceremonii Scrumowych.
Zapoznamy się także z podstawowymi koncepcjami i narzędziami psychologicznymi pozwalającymi na efektywną pracę facylitatora z zespołem. Poznamy także narzędzia techniczne usprawniające przebieg spotkań.
Szkolenie trwa 1 dzień
Oferta obejmuje:
(*)Uwaga – Cena katalogowa szkolenia wirtualnego/zdalnego – jest niższa od ceny szkolenia stacjonarnego o 500,00 PLN netto.
Uczestnikom szkolenia zapewniamy:
For more details, please contact us at osec@osec.pl